Vstupenka na atrakci Socha svobody New York – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Socha svobody u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Socha svobody New York – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Socha svobody New York – najděte nejlevnější cenu

Od 21 €

Tiqets

21€

Get Your Guide

21€

Viator

24€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Socha Svobody: Vstupenek je vždy omezený počet, proto je rezervujte online

Symbol nejen města New York, ale také Spojených států. Ano, řeč je nepochybně o Soše Svobody, která se nachází na malém ostrůvku jménem Liberty Island a každý den vítá lodě, které kolem proplouvají. Málokdo však ví, že s nápadem na vybudování této dominanty přišel markýz Laboulaye. Socha měla být dar od Francouzů pro lid svobodné Ameriky, neboť svobodu vybojovali bok po boku proti Spojenému království. Kdysi na jednom setkání mluvil markýz o svém nápadu a přítomný sochař, tehdy již známy Frederic Auguste Bartholdi viděl příležitost, a tak se toho ujal. Chtěl se vyrovnat Kolosu Rhodskému jako jednomu ze sedmi divů světa. Bylo domluveno, že Francouzi zhotoví sochu a Američané podstavec. Zajímavosti je, že na stavbě samotné sochy se podílel také Gustave Eiffel, který zajistil soše kovovou konstrukci.

Lehké to nebylo

Francouzi chtěli mít na sté výročí postavenou sochu, ale vše nešlo podle plánu a byly zde komplikace různého druhu, především finančního. Poslali tedy aspoň ruku, která se stává součástí expozice na světové výstavě ve Filadelfii. O dva roky později vytvářejí hlavu, která se stane součástí světové výstavy v Paříži. Při konečném smontování se zdálo, že je vše hotové tak, jak má být. Na slavnostní ceremonii byli oba prezidenti zemí, jak Francie, tak USA. Samotný nositel myšlenky markýz Laboulaye se této události nedožil. Při rozmontování sochy a poslání na místo, kde dnes stojí, bylo zjištěno, že Američané nemají podstavec a sochu nebylo tak na co postavit. Bylo to zapříčiněno nedostatkem financí na stavbu. Uspořádalo se několik sbírek, s cílem získání prostředků pro stavbu podstavce, ale dlouho se nedařilo vybrat potřebný obnos.

Joseph Pulitzer a jeho kampaň

Nakonec se do snahy o získání prostředků vložil tehdy již velmi známý žurnalista Joseph Pulitzer, který uspořádal velkou světovou kampaň, kde vyzdvihoval, že je to dar od francouzského lidu pro svobodné obyvatele Amerik a že finance si musí získat bez pomoci bohatší vrstvy. To se i podařilo a se zpožděním, které čítalo 10 let, byla 28. října roku 1886, tedy po 21 letech, socha odhalena.

Vstup

Na Liberty Island se dostane trajektem, který vyplouvá pravidelně z jižního cípu Manhattanu. Bez přepravy trajektem tuto antickou bohyni svobody nemáte možnost spatřit. Zjistěte si tedy vše o vstupném a nenechte se ochudit o působivý výhled ze Sochy Svobody.

Socha Svobody a vstupenky

Na ostrov se každý den může podívat jen omezený počet návštěvníků. Jde o velmi atraktivní turistickou památku, není se tedy čemu divit, že vstupné bývá vyprodané dlouho dopředu. Zajistěte si tak vstupné online a nespoléhejte, že na vás zbude něco volného na místě. Navíc při nákupu online můžete získat levnější vstupné. Projděte si více web a jejich nabídky, tak abyste našli pro vás tu nejvýhodnější variantu.