Vstupenka na atrakci Empire State Building – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Empire State Building u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Empire State Building New York – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Empire State Building New York – najděte nejlevnější cenu

Od 38 €

Tiqets

38€

Get Your Guide

38€

Viator

38€

Klook

70€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Empire State Building: Vstupné zakoupené online váš ušetří od fronty

Pokud je řeč o mrakodrapech, tak si každý jako první pravděpodobně vybaví slavnou budovu Empire State Building v New Yorku. Pravděpodobně je tomu tak proto, že tuto budovu lze vidět snad v každém americkém filmu. Není divu, Američani jsou na tuto stavbu opravdu hrdí a mají k tomu důvod. Jde o skvost architektonického stylu jménem Art-Deco, ať už jde o exteriér nebo úchvatný interiér, který má své kouzlo především díky užitému mramoru. Budova má 102 pater a vyrostla za pouhých 14 měsíců, což znamená, že v průměru vyrostla za týden o neuvěřitelné 4 patra.

Pohled historie

Budova byla stavěna v letech 1929-1931. V té době byla velká hospodářská krize, a tak si dělníci možnost práce na této budově velmi považovali. Pracovalo jich zde přes 3500 a většina z nich bez jištění, spousta z nich byli přistěhovalci z celého světa. Budovu se podařilo postavit levněji, než bylo v plánu a odpracováno na ní bylo několik milionů hodin práce. Po dokončení byla tato budova přes 40 let nejvyšší budovou světa. Překonala ji až Dvojčata alias Světové obchodní centrum, po jejich pádu se již ale Empire State Building nevrátil do čela nejvyšších budov světa, ale pouze města New York. Dnes je tato budova národní kulturní památkou.

Dechberoucí panorama

Když opomeneme úchvatný interiér ve stylu Art-Deco, tak lidé sem také jezdí, aby viděli nádherné panorama Manhattanu. Prohlédnout si ho lze buď z 86. patra nebo nejvyššího, a to 102. Nahoru se můžete dostat výtahem anebo po schodech, jako sportovci, kteří se každý rok snaží v rámci světového poháru v běhu do schodů dosáhnout nejkratšího času. Vám však doporučujeme využít výtah, protože cesta nahoru není vůbec krátká – i těm nejlepším sportovcům to trvá přes 10 minut, takže si představte, jak dlouho bude stoupat nahoru, když půjdete běžným tempem.

Vstup

Do budovy se dostaneme z 34. západní ulice na Páté Avenue. Vstup je přes již zmíněný krásný vestibul v architektonickém stylu Art-Deco. Pokud se rozhodnete navštívit budovu v ranních hodinách, vyhnete se tak frontám a za dobré viditelnosti uvidíte desítky kilometrů do dálky.

Empire State Building vstupenky

Pokud máte v plánu navštívit budovu v rušnější části dne, potom určitě uvítáte, že je zde možné zakoupit vstupné, které umožňuje přeskočit fronty. Pokud chcete ušetřit a zároveň se vyhnout čekání, doporučujeme objednat si vstupné online. Důležité je si projít více stránek a jejich nabídky tak, abyste našli tu nejvýhodnější variantu pro vás. V případě, že si objednáte vstupné online, i tak je nutné počítat s menším zdržením, a to především z důvodů bezpečnostních prohlídek.