Vstupenka na atrakci Muzeum 11. září – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Muzeum 11. září u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Muzeum 11. září New York – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Muzeum 11. září New York – najděte nejlevnější cenu

Od 23 €

Tiqets

23€

Get Your Guide

23€

Viator

23€

Klook

23€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Národní památník a muzeum 11. září vám připomene tento tragický den

Den 11. září roku 2001 se do historie zapsal černým písmem a událost tohoto dne pohnula světem. V tento den byl spáchán teroristický atentát na Dvojčata, jinak také Světové obchodní centrum v New Yorku. Atentát si vyžádal 3 000 obětí. Dnes stojí na místě bývalých Dvojčat muzeum a památník na tuto tragédii. O tom, kdo bude autorem památníku a muzea, rozhodovalo velké výběrové řízení, do kterého se přihlásilo přes 5200 uchazečů ze 63 zemí. Vybráni byli dva architekti, a to Michael Arad a Peter Wolker. Památník byl otevřen 12. září 2011 a muzeum 21. května 2014 a od této doby jsou všechny části přístupné veřejnosti. Můžete se tak přenést v čase do dne, kdy se vše odehrálo. Jen za první rok, kdy bylo muzeum otevřeno, ho navštívilo přes 4 milióny návštěvníků a uctilo tak památku obětí atentátu.

Památník

Na místě, kde dříve stála Dvojčata, jsou dnes dvě velké vodní nádrže s vodopády. Po krajích jsou vysázené stromy a na deskách jsou vypsána jména všech obětí. Mezi stromy se nachází i jeden speciální, a to The Survivor Tree. Tento strom byl nalezen pod troskami mrakodrapů. Vysázené stromy na tomto místě mají význam míru. Uctít památky obětí lze i jinak než návštěvou památníku, například každoročně se zde 11. září konají různé menší vzpomínkové akce.

Muzeum

Mezi nádržemi se nachází muzeum 11. září. Celý komplex je rozdělený na dvě části a většina prostorů se nachází pod zemí. První část muzea je věnována památce zesnulých, takže zde narazíte na všechny fotky obětí a některé z jejich osobních věcí. Na některých fotkách jsou osoby například se svou rodinou, což působí velmi emotivně. Druhá část je věnována tomu, co atentátu předcházelo a co všechno se dělo poté. Je tedy možné se dozvědět více informací, které se jinde nedočtete. V muzeu lze narazit například na ohnuté kovové konstrukce, kusy letadel nebo také jediné okno, které se při pádu Dvojčat nerozbilo.

Silným zážitkem se může stát chvíle, kdy dorazíte k části expozice, kde se nachází hasičský vůz v původním stavu. Při nárazu letadla do Dvojčat vyrazilo hasičské vozidlo na místo, kam se budova krátce po příjezdu zřítila a zasypala sutí hasičské auto spolu s 12 dalšími hasiči. V den tragédie bylo na místě pohotově několik hasičů, záchranářů a policistů, aby mohli pomáhat. Bohužel toxický prach ze zřícené budovy způsobil, že velká část z nich na následky zásahu přišla o život.

Vstup

Do muzea se dostaneme hlavním vchodem na povrchu. Hned při vstupu do muzea jsou umístěny dva sloupy, které byly součástí opláštění budov. Je nutné počítat s tím, že u vstupu se často tvoří dlouhé fronty.

Vstupné

Cena vstupného se může lišit podle toho, jestli jej zakoupíte na místě, na pokladně nebo jestli jste si ho obstarali s předstihem. Doporučujeme si objednat právě vstupenku online s předstihem, můžete se tak vyhnout frontám a pořídit vstupné výrazně levněji. V případě nákupu online doporučujeme projít si více webů a jejich cenové nabídky tak, abyste našli tu nejvýhodnější variantu pro vás.