Vstupenka na atrakci Muzeum moderního umění (MoMA) – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Muzeum moderního umění (MoMA) u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Muzeum moderního umění (MoMA) New York – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Muzeum moderního umění (MoMA) New York – najděte nejlevnější cenu

Od 20 €

Tiqets

20€

Get Your Guide

20€

Klook

20€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

The Museum of Modern Art v New Yorku

Pokud jste příznivci moderního umění a jména jako Van Gogh, Andy Warhol nebo Jackson Pollock pro vás nejsou cizí, tak MoMA (Museum of Modern Art) rozhodně stojí za návštěvu. Nejde však pouze o galerii malířských a grafických prací. Jsou zde díla z různých odvětví umění od sochařství až po film. Muzeum se může chlubit sbírkou více než 150 000 exponátu z období moderního a současného umění. Mezi nimi je samozřejmě také například velmi oblíbený a ceněný kubistický malíř Pablo Picasso. Jeho obrazy mají dnes obrovskou hodnotu. V roce 2015 byl jeden z jeho obrazů vydražen za 179 miliónů dolarů.

Soukromá instituce

Příběh této instituce může připomínat příběhy podnikatelů, kteří zdánlivě z ničeho vytvořili fungující a známý byznys. Na začátku této soukromé instituce byly 3 ženy, které nebyly spokojené s tím, že autoři tehdejší doby neměli možnost vystavovat svá díla. Pořídily si tak vlastní prostory, kde pořádaly vlastní výstavy a byla zde vystavována díla současného umění. Dnes díky jejich usilované práci funguje MoMA jako primární zdroj materiálů a inspirace k dějinám moderního a současného umění.

Dnešní podoba muzea je odlišná, a to především díky rozsáhlé rekonstrukci, která zde proběhla v roce 2005. Budova je dvakrát větší než ta předešlá a nachází se zde dokonce i dva kinosály, ve kterých – ať už navštívíte muzeum kdykoliv – bude na co koukat. I přesto že je to soukromá muzejní instituce, jde o jedno z největších muzeí moderního umění na světě.

Hlavní lákadla

Mezi hlavní lákadla patří například díla od již zmíněného autora Pabla Picassa. Jeho Avignonské slečny přilákají ročně nespočet milovníků umění. Dále jsou zde vystavena díla Andy Warhola a jeho obrazy s Marilyn Monroe nebo možná ještě známější obraz 32 plechovek Cambellovy polévky. Milovníci Van Gogha si rozhodně přijdou na své při pohledu na jeho Hvězdnou noc. Vystavená díla zde má i Jackson Pollock se svým alternativním stylem malby. Najdete zde i dalšího velmi oblíbeného umělce ve světě, a to impresionistického malíře Claude Moneta a jeho Lekníny.

Vstup

Muzeum najdeme na 53rd Street. Budova je postavena v moderním stylu a nehrozí tak, že bychom ji přehlédli. V týdnu je muzeum otevřené do půl šesté večer a v sobotu až do sedmi.

Vstupné

Cena vstupného se liší podle toho, jestli jste zde členy, v případě, že muzeum navštěvujete poprvé je zde k dispozici vstupné ve variantách podle vašeho věku a statusu. Pokud máte v plánu navštívit muzeum v rušných hodinách, připravte se na to, že si na své vstupenky budete muset vystát frontu. Pokud však nechcete při své návštěvě muzea čekat ve frontách je zde možnost objednání vstupného online. Můžete tak ušetřit čas, ale i peníze. Doporučujeme projít si více webů a jejich cenové nabídky, tak abyste našli tu nejvýhodnější nabídku pro vás.