Vstupenka na atrakci Park Güell – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Park Güell u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Park Güell – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Park Güell – najděte nejlevnější cenu

Od 12 €

Klook

12€

Tiqets

13€

Get Your Guide

13€

Viator

16€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Park Güell a vstup: Jak se vyhnout odpoledním frontám?

Pokud navštívíte Barcelonu, zjistíte, že je zde jeden architekt, který je velmi úzce spojován s tímto městem. Zanechal zde velkou stopu a není to samozřejmě nikdo jiný než Antoni Gaudí. Jeho nejznámější stavbou je katedrála Sagrada Família. Tento článek ale nebude o jeho katedrále, která se mimochodem stále staví, nýbrž o památce zvané Park Güell. Dříve to bylo sídliště s netradičním umístěním v terénu. Díky originální tvorbě autora je to nyní park, který hraje všemi barvami.

Dobrý přítel

Kdysi přišel za Antonim Gaudím jeho dlouholetý přítel Eusebi Güella s myšlenkou na vybudování rodinného sídliště. Gaudí měl zase plán na vybudování zahradního města. Časem z tohoto záměru sešlo z několika důvodů – například zde byla nedostatečná možnost dopravy k pozemkům, a tak se z plánu na vybudování zahradního města moc neuskutečnilo. Antoni Gaudí a Eusebi Güella si zde však svá sídla postavili a ta mají dodnes své využití. V sídle rodiny Güella je dnes škola a z Gaudího domu je muzeum, které lze také navštívit. Dnes zde ale není zahradní město, ale park. Dá se čistě spekulovat, jestli je to dobře nebo špatně, ale příjemnou atmosféru tomuto místu odepřít nejde. To tvrdí mnozí z návštěvníků.

Dělení parku

Celý park je rozdělený na dvě části. Jedna je volně přístupná a jde spíše o klasický park. Druhá část parku je placená a najdete zde například symbol parku, kterým je Salamandr pokrytý, pro park typickou katalánskou mozaikou. Ať už si vyberete placenou část parku nebo tu veřejně přístupnou, ani v jednom případě neuděláte chybu, protože park působí velmi příjemně. Je tomu tak především i díky přístupu autora k přírodě. Antoni Gaudí spolupracoval s terénem a snažil se do něj co nejméně zasahovat. Na parku je to dobře poznat, protože se nachází – jak už bylo zmíněno – ve členitém terénu. Celý park má úchvatné stavby, hraje všemi barvami a působí harmonickým dojmem.

Park Güell vstup

Vstupy jsou zde čtyři, avšak pokladny pouze dvě, takže pokud navštívíte park odpoledne, je nutné počítat s tím, že se vaše návštěva protáhne při čekání ve frontě, což v letním období, kdy teploty šplhají vysoko, vám to může výlet velmi znepříjemnit. Proto doporučujeme zajistit si vstupné předem online, tak abyste se mohli vyhnout frontám a například ušetřit za vstupné. Doporučujeme také si projít více webů a porovnat si jejich nabídky tak, abyste našli tu nejvýhodnější variantu pro vás.