Vstupenka na atrakci Casa Mila Barcelona – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Casa Mila Barcelona u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Casa Mila – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Casa Mila – najděte nejlevnější cenu

Od 12 €

Tiqets

12€

Get Your Guide

12€

Viator

24€

Klook

24€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Casa Milà a tickety: Vstupenky doporučujeme zakoupit v předstihu

Barcelona hraje všemi barvami a velký podíl na tom má architekt Antonio Gaudí se svými stavbami a jeho mozaikou. Casa Milà je jednou z jeho prací, která určitě stojí za zmínku. Jde o autorovo poslední dílo, než se vrhnul na svůj vrcholný počin, a to katedrálu Sagrada Família. Zpět ale ke Casa Milà: tato budova se stavěla v letech 1906-1910. Jedná se o secesní architekturu a patří jako spousta dalších děl od Antonia Gaudího k památkám UNESCO.

Dům byl vystavěn na zakázku od bohatého páru z Barcelony, na rozdíl od budoucí, již zmíněné katedrály měl tedy kde čerpat zdroje – a že jich bylo třeba. Jelikož měl dům větší rozměry, než bylo v plánu, při stavbě jim bylo uděleno několik pokut. Nakonec především z důvodu finančních sporů mezi autorem a párem, jenž si stavbu objednal, se pár rozhodl od smlouvy odstoupit a dům tak zůstal nedostavěný do doby, než se později ovdověná žena rozhodla dům prodat.

Exteriér

Z pohledu z ulice je jasně patrná práce Antonia Gaudího, a to především proto, že stejně jako na většině svých staveb, tak i zde se snažil vyhnout přímým liniím. Místní mají pro tuto stavbu svůj vlastní název, a to La Pedrera. Je to díky její fasádě, v katalánštině to totiž znamená kamenolom. Z venku si lze také všimnout komínů zvláštních obloukových tvarů. Nachází se na terase, kterou lze také navštívit a v nočních hodinách je zde dokonce také osvícení technikou videomappingu.

Interiér

Část interiéru je věnována expozici samotného autora, jeho životu a dílu. Je zde také několik bytů, které mají design tehdejší doby. Lze si všimnout, že autor využil propojení kuchyně s obývákem, dnes velmi časté, avšak dříve to byl atypický prvek bytového designu. Uvnitř si lze povšimnout i krásné lesklé parketové podlahy, která souzní s okolními barvami, které Gaudí využíval jak pomocí mozaiky, tak i barevného skla. Jak z venku, tak i zevnitř nenajdete moc přímých linii. Interiér domu nakonec dostavěl spolupracovník Josep Maria Jujol, který spolupracoval s Gaudím již v minulosti na několika pracích.

Vstup

Do Casa Milà se vchází bránou v přízemí z ulice Eixample. Ve vstupu se mimo krásné atypické brány nachází také pokladna, kde je možné zakoupit vstupné a je zde také kavárna, kterou je možné navštívit a zpříjemnit si tak návštěvu domu.

Zajímavost: O několik metrů dál se nachází další dílo autora, neméně známý dům Casa Batlló.

Vstupné

Vstupenky si lze zakoupit u pokladny, která se nachází ve vstupu, ale velmi doporučujeme zakoupit vstupné s předstihem – ať už z důvodu velkých front, kterým se lze vyhnout objednáním na určitou hodinu, nebo proto, že cena vstupného u pokladny se může lišit o několik eur. Je zde více variant, jaké vstupné si pořídit, zaleží jen na vás, co všechno chcete vidět. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, projděte si více webů a jejich cenové nabídky tak, abyste našli pro vás tu nejvýhodnější.