Vstupenka na atrakci Casa Balio Barcelona – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Casa Balio Barcelona u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Casa Balio Barcelona – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Casa Balio Barcelona – najděte nejlevnější cenu

Od 25 €

Tiqets

25€

Get Your Guide

-

Viator

-

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Casa Batlló: Vstupné není nejlevnější, ušetřit můžete nákupem ticketů online

Obecněji známé spíše jako Casa Batlló byl původně jeden z mnoha domů, které byste tehdy našli v Barceloně. Zrak se spíše ubíral na sousedící tehdy už atypickou stavbu Casa Amtller. Pak ale přišel velmi majetný továrník Josep Batlló, který si u architekta jménem Antonio Gaudí objednal přestavbu domu. Rekonstrukce probíhala mezi lety 1905 a 1907 a svou poněkud výstřední podobu si dochovala až do dnes. Ještě do roku 1950 zde bydlela rodina Batlló a budova je přístupná veřejnosti teprve od roku 2002. Později v roce 2005 byla přidána mezi další díla Antonia Gaudí jako památka UNESCO. Říká se, že Casa Batlló je druhou nejznámější památkou autora, hned po světově známé katedrále Sagrada Família, a není se čemu divit.

Výstřední exteriér

Pohled Casa Batlló zvenčí v každém vzbuzuje jiné pocity, což bylo cílem autora. Kdo viděl dům alespoň na fotce, tak ví, že se to Gaudímu dokonale povedlo. Dům je na šířku celkem úzký, a i tak se povedlo na takovou plochu přenést prvky, díky kterým tato budova výrazně vyčnívá nad okolím. Zastiňuje i sousední Casa Amtller nebo další dílo autora, které se nachází o několik metrů dál, a to je Casa Milà.

Fasáda Casa Batlló má pro Gaudího typické přírodní prvky, vyobrazené pomocí barevné mozaiky. Nejvýraznější na fasádě jsou vysuté balkóny ve tvaru lebek nebo také – v případě větších oken – členění pomocí holenních kostí. Zvenčí jsou vidět také komíny, které některým návštěvníkům připomínají hlavy mimozemšťanů. Stejně tak jako u ostatních staveb autora zde nenajdeme moc přímých linií – Antonio Gaudí se jich při svých prací snažil vyvarovat.

Nepravidelný interiér

Již při vstupu si nelze nevšimnout vlnitých stropů, které se v různých bodech spojují a proplétají. Tento styl je velmi typický pro tvorbu Antonia Gaudí, avšak ve světě se s tím moc nesetkáte. Na vlnitém stropu se zde totiž také nachází výrazné atypické lustry, které krásně rezonují s celým interiérem. Jako například u interiéru domu Casa Milà, je i zde krásná parketová podlaha, ve které se odráží venkovní světlo.

Vstup

Do budovy se dostanete přes bránu v přízemí z ulice Eixample, kolem pokladny, poté co absolvujete frontu. Je možné také navštívit terasu, která je zpřístupněna od roku 2003 a rozhodně stojí za návštěvu. Můžete si zde z menší vzdálenosti prohlédnout již zmíněné atypické komíny.

Casa Batlló vstupné

 Vstupné na tuto památku je poněkud dražší, a pokud necháte koupi vstupného až na místě, tak nejen že budete čekat ve frontě, ale také si připlatíte něco navíc. Doporučujeme tedy zakoupit vstupné online s předstihem, je zde více variant vstupného, a pokud máte v plánu navštívit více děl tohoto architekta, lze zakoupit zvýhodněné vstupné. Projděte si také více webů a jejich nabídky, abyste našli tu nejvýhodnější cenu pro vás.