Vstupenka na atrakci Vatikánské muzeum – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Vatikánské muzeum u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Vatikánské muzeum – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Vatikánské muzeum – najděte nejlevnější cenu

Od 24 €

Tiqets

24€

Klook

28€

Viator

29€

Get Your Guide

35€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Vstupné do Vatikánského muzea: Online vás vyjde levněji, a hlavně bez front

Kde jinde si milovníci umění přijdou na své než ve Vatikánském muzeu. I přesto, že je Vatikán malá země, nachází se zde rozsáhlý komplex muzeí až s 20 000 exponáty, které zde lze prohlédnout a dalších 50 000, které nejsou vystavované. Církev měla v historii velkou moc a díky tomu dokázala získat velkou sbírku jak malířských, tak i sochařských děl. I proto Vatikánské muzeum patří zaslouženě mezi nejnavštěvovanější muzea světa.

Proč navštívit Vatikánské muzeum

Dříve sídlo papežů a církve, ale od 18. století se komplex postupně mění na muzea a dnes je jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě. Nachází se zde díla od starověku až po současnost. Pokud se rozhodnete navštívit Vatikánské muzeum a projít si všechny možné exponáty, počítejte s tím, že vám to zabere několik hodin, trasa totiž čítá 8 km.

Umělecká díla

Příznivci sochařství si přijdou na své v muzeu Chiaramonti, které navrhoval známý sochař klasicismu Antonio Canova. Naopak pro příznivce malby jsou zde Rafaelovy síně anebo všem známá Sixtinská kaple, kde se o výzdobu postaral Michelangelo. Je zde k vidění například jeho nástěnná malba Poslední soud. Dokonce i příznivci literatury si zde přijdou na své – nachází se zde totiž Vatikánská apoštolská knihovna, která patří mezi nejstarší knihovny světa. Pokud vás láká spíše konkrétní období z historie umění, je zde například Egyptské muzeum nebo také Etruské muzeum. To také stojí za návštěvu.

Lístky a vstupné

Ať už plánujete návštěvu Vatikánského muzea kdykoliv, je dobré si zajistit vstupenky předem přes internet. Jelikož jde o významnou památku, která je navíc nedaleko baziliky sv. Petra, bývá zde spousta turistů a tvoří se tak velké fronty. Frontám se můžete lehce vyhnout, pokud si zařídíte vstupenky s předstihem. Jsou zde možnosti projít si komplexy bez průvodce, to je nejlevnější varianta, za střední cestu lze považovat audio průvodce dostupného v několika jazycích, a nakonec nejdražší variantou je s průvodcem, k čemuž dostanete i audio verzi. Pokud jste student a máte razítko školy a podpis od děkana nebo rektora univerzity, máte vstup zdarma. Vstupenka platí také do Lateránského muzea, které je nutné navštívit do 5 dnů po návštěvě Vatikánského muzea, jinak je vstupenka neplatná. Pokud se rozhodnete pořídit si vstupenku online, je dobré porovnat si ceny, které ostatní weby nabízí a najít tak tu nejlevnější variantu.

Vstup do Vatikánského muzea

Díky tomu, že Vatikán má rozlohu 0,44 km2, najít vchod do muzea není takový problém. Ten se nachází přibližně 10 minut od náměstí sv. Petra. Stačí jít podél Vatikánské zdi, a pokud jste se rozhodli navštívit muzeum v sezóně, pravděpodobně narazíte dříve na frontu než na vstup, fronta se totiž táhne podél zdi a bývá velmi dlouhá. Proto doporučujeme pořídit vstupenku online. Celé muzeum je bezbariérové, a tak je přístupné všem a lze ho navštívit i s kočárkem.