Vstupenka na atrakci Koloseum – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Koloseum u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Koloseum – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Koloseum – najděte nejlevnější cenu

Od 17 €

Viator

17€

Tiqets

24€

Klook

30€

Get Your Guide

38€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Vstupné do římského Kolosea můžete zkombinovat s ticketem do Forum Romanum

Každé město má svou památku, svůj symbol. V Římě je to jedinečné koloseum, které nechali vystavět císaři Flaviovské dynastie. Touto stavbou si tehdy chtěli získat přízeň lidu. Dříve se tak Koloseum nazývalo Flaviánský amfiteátr a bylo postaveno na místě, kde bylo jezero, které se ale nechalo vysušit, aby zde mohla začít stavba největšího amfiteátru na světě.

Trocha historie

Stavba této velkolepé památky, která má mimochodem tvar oválu, nikoliv kruhu, jak se často lidé domnívají, započala roku 82 a byla dostavena o pouhých osm let později. Po dostavění Kolosea se zde konaly inaugurační hry, které trvaly 100 dní. Po dobu těchto her bylo zabito na tisíce kusů divoké zvěře, která byla dovážena i z jiných kontinentů, např. lvi, hroši a nosorožci. K obětem inauguračních her patřily také stovky gladiátorů a trestanců. Tato čísla je potřeba brát spíš jen ve vztahu k těmto hrám. Výsledné množství obětí, které přišly o život na tomto místě, bylo mnohem víc. Uvádí se, že šlo o více jak milion kusů zvěře a půl milionu gladiátorů, z větší části trestanců.

Koloseum bylo tehdy velmi oblíbené místo, které bylo schopno pojmout až 70 000 diváků najednou. Prostor byl zaplněný během 10 minut, a to především díky 80 vchodům a důmyslnému systému chodeb. V hledišti se usedalo podle společenského postavení, nejblíže středu arény to měly vážené osobnosti a na nejvyšších stupních arény bylo místo na stání především pro prostý lid. V případě nepříznivého počasí jako například deště nebo silného slunce, bylo možné natáhnout přes hlediště Kolosea plachtu z několika kusů textilie.

Koloseum dnes

Po zrušení gladiátorských her sláva Kolosea upadala. Říká se, že dnešní podoba Kolosea je jen třetinová než za doby své největší slávy. Koloseum mělo mramorovou fasádu, která byla však při úpadku slávy využita mimo jiné na stavbu baziliky sv. Petra ve Vatikánu. Může se zdát, že svou největší slávu má tato stavba za sebou, ale ne nadarmo ji ročně navštíví miliony návštěvníků z celého světa.

Lístky a vstupné do Kolosea

Od návštěvy samotného Kolosea vás může odradit pouze fronta, která se zde stojí na lístky. Pokud byste se však těmto frontám chtěli vyhnout, je možné vstupenku zakoupit online nebo u pokladny Forum Romanum, kde je možné zakoupit kombinované vstupné. Než se rozhodnete zakoupit si vstupné do Kolosea po internetu, je dobré si projít ceny, které různé weby nabízí a najít tak tu nejlevnější variantu. Je důležité vědět, že i online vstupné jsou omezené na určité množství, takže je dobré si vstupné zajistit s určitým předstihem.

Vstup do Kolosea

Co se týče vstupu, tak bohužel to není jako za dob největší slávy a tudíž 80 vchodu zde není v provozu. Pro veřejnost jsou tu pouze tři, jeden pro jednotlivce, dále pro skupiny a třetí vchod je přímo do arény. Jak už bylo zmíněno, v případě, že nemáte online vstupenku zakoupenou předem, je nutné počítat s frontami.