Vstupenka na atrakci Zámek ve Versailles – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Zámek ve Versailles u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Zámek ve Versailles – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Zámek ve Versailles – najděte nejlevnější cenu

Od 18 €

Tiqets

18€

Get Your Guide

18€

Klook

20€

Viator

25€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Vstup na zámek i do zahrad ve Versailles mají návštěvníci do 26 let a ze zemí EU zdarma!

Původně malý lovecký zámeček, později zlatá klec pro šlechtu a dnes pro nás především nejznámější zámek na světě. Francouzský zámek ve Versailles má na svědomí král Ludvik XIV, jinak také Král Slunce. Může se zdát, že bydlet v takovém sídle musí být jako v pohádce i pro pouhé služebné, ale opak je pravdou, v tomhle případě dvojnásob. Už jen při výstavbě tohoto barokního sídla pro krále Francie musela být na místě zřízena nemocnice, protože zranění byla každý den četná. Byla zrušena i nedaleká vesnice, protože zámecký komplex se neustále rozšiřoval, především jeho krásné zahrady, které mají velké zásluhy na slávě zámku ve Versailles.

Život na zámku

Ludvík XIV. se v politice vyznal a věděl, jak zákeřná dokáže být šlechta a jaké pikle proti němu kují. Proto se rozhodl přes 2 000 šlechticů nastěhovat do zámku ve Versailles, kde jim vyplácel rentu a měl ve všem přehled. Jinak řečeno to byla zlatá klec. V případě, že se někdo vzdálil až moc daleko od zámku, mohlo to být bráno jako zrada. Jelikož je sídlo postavené na močálech, tak i hygiena zde byla nedostatečná. Král k tomuto místu měl citový vztah, a tak nehleděl na to, zda je půda vhodná či není. Což se později chtě nechtě začalo projevovat a dvořané a šlechtici často trpěli různými nemocemi. Navíc v celém areálu nebyly žádné toalety, a tak například dvořané byli nuceni vykonávat svou potřebu v prostorách zahrad.

Úchvatné zahrady

Zámek ve Versailles je z velké míry známý i díky svým velkým zahradám, které obdivují návštěvníci dodnes. Nachází se zde fontány od barokních sochařů, dále i sochy volné, které nejsou vázané na architekturu a jsou volně rozprostřené parkem. Zahrady mají styl francouzského parku, který se značí symetrickým rozestavěním a působí tak harmonickým stylem.

Dnešní podoba a vstupné

Dnes již interiér zámku není tak bohatý jako dříve, kdy zde bylo velké množství obrazů a zrcadel v pozlacených rámech, drahé kusy nábytku s detailní řezbou a čalouněním z drahých látek. To vše bylo zničeno a odcizeno za Velké francouzské revoluce, kdy měl prostý lid už dost chudoby, kterou na ně král uvrhl kvůli válkám a vysokým výdajům za své honosné sídlo. Král i šlechtici, kterým se při revoluci nepodařilo uprchnout, skončili na gilotině. Pokud se rozhodnete navštívit zámek a jeho rozsáhlé zahrady, máte možnost kterýkoliv den v týdnu kromě pondělí a významných francouzských svátků. Vstup pro návštěvníky z Evropské unie do 26 let je zde zdarma. Chcete-li navštívit zámek v rámci zájezdu, doporučujeme vám projít si více webů a jejich nabídky tak, abyste našli tu nejvýhodnější cenovou nabídku pro vás.