Vstupenka na atrakci Zahrady Keukenhof – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Zahrady Keukenhof u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Zahrady Keukenhof – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Zahrady Keukenhof – najděte nejlevnější cenu

Od 19 €

Tiqets

19€

Get Your Guide

-

Viator

-

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Keukenhof Gardens: Tickety seženete do 40 € pro celou rodinu

Keukenhof Gardens známé též jako Zahrada Evropy jsou největším květinovým parkem v Nizozemsku a zároveň i v Evropě. Byly založeny v roce 1949 poblíž městečka v Lisse v provincii Jižní Holandsko – nizozemsky Zuid-Holland. Květinový park Keukenhof se nachází na bývalém loveckém území, patřícím do panství Teylingen. V 15. století byla majitelkou tohoto území Jacoba, hraběnka z Hennegau, Holandska a Seelandu, která žila na blízkém zámku a zemřela tam ve věku pouhých 35 let. Jacoba byla jediná dcera a dědička vévody Viléma II. z rodu Wittelsbachů. Název Keukenhof odpovídá nizozemskému výrazu pro kuchyňský dvůr, neboť na tomto území se nacházela zahrada pro potřeby zámecké kuchyně, kde se pěstovaly všechny potraviny, co majitelé požadovali, tudíž skoro žádné jídlo nenakupovali. V roce 1840 byl na území vytvořen park, navržený zahradním architektem Zocherem, který byl mimo jiné autorem Amsterdamského Vondelparku.

Půvabné zahrady plné barev

V současné době se park rozkládá na 32 hektarech a každoročně zde vykvete 6 až 7, někdy až 10 milionů především cibulovitých květin, jakou jsou krokusy, narcisy, hyacinty, lilie a mnoho dalších. Park je obsluhován dvaceti čtyřmi zahradníky a je pro veřejnost otevřen pouze od března do května. V parku jsou pořádány různé výstavy v několika altánech pojmenovaných podle nizozemského královského rodu Oranje-Nassau a jeho členech, Jimiž jsou Oranje Nassau, Willem Alexander, Beatrix, Juliana, Wilhelmina.

Tulipány, tulipány a zase tulipány

Symbolem Nizozemska jsou tulipány a těch je zde nad hlavu, návštěvník jich zde najde, kolik jen bude chtít. Návštěvníci aleje tulipánů míjejí už při cestě k zahradám – ať přijíždí z jakékoliv strany. Co ovšem oko návštěvníka uchvátí v areálu nejvíce, je hra barev a různých tvarů. Všechno je zde umně zasazeno do estetických skupin. I botanika, který je zvyklý na diverzitu plané přírody, zaujme skutečnost, že uběhla teprve chvíle od té doby, co sem byly tulipány přivezeny. V areálu jsou vybudovány i pavilony pro rostliny, kterým se v tomto podnebí tolik nedaří.

Vstup a tickety do Keukenhof Gardens

Návštěva těchto malebných zahrad vás vyjde na necelých 40 € pro celou rodinu. V areálu můžete navštívit malebné zahrady Keukenhof i stejnojmenný malý zámeček. A nemyslete si, že byste se v parku nudili, pro akční návštěvníky jsou zde období plné koncertů a různých výstav a pokud si chcete užít chvíli klidu v krásné přírodě určitě i to zde najdete. Pokud se chcete vyhnout frontám u vstupu, doporučujeme objednat vstupné předem online. Před objednáním si projděte více webů a jejich nabídky tak, abyste našli nejvýhodnější variantu pro vás.