Vstupenka na atrakci Van Gogh muzeum – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Van Gogh muzeum u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Van Gogh muzeum – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Van Gogh muzeum – najděte nejlevnější cenu

Od 21 €

Tiqets

21€

Get Your Guide

24€

Klook

24€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Vstupné do Van Goghova muzea vás vyjde do 19 € za osobu, děti mají vstup zdarma

Van Goghovo muzeum patří mezi nejvýznamnější a nejznámější amsterdamská muzea. Nachází se na náměstí Museumplein a je věnováno nizozemskému malíři Vincentu van Goghovi a jeho celoživotnímu dílu. Muzeum si jako instituce klade za cíl přiblížit umělcův život a jeho dílo co nejvíce rozličným skupinám návštěvníků a tím je obohatit a inspirovat. Například v roce 2016 navštívilo toto muzeum 2,1 milionu lidí a tímto číslem se řadí mezi 25 nejnavštěvovanějších muzeí na světě. Muzeum vlastní van Goghovu sbírku děl, a to sice více než 200 obrazů a 400 kreseb a 750 písemných zápisů ze všech období jeho tvorby. Mezi nejznámější patří například Jedlíci brambor, Ložnice v Arles a jedna z mnoha verzí slunečnic.

Historie založení muzea

Založení muzea předcházelo mnoho událostí po smrti Vincenta van Gogha. Jeho celé dílo zdědil jeho bratr Theo a po jeho brzkém úmrtí Theův syn a malířův synovec. Právě ten založil sdružení Vincenta van Gogha v roce 1960 a o dva roky později celou sbírku Goghových obrazů, maleb, kreseb a písemnictví prodal Nizozemskému království za 15 milionů tehdejších guldenů. Mezi lety 1963 a 1964 byla navržena a postavena budova dnešního muzea. O návrh se postaral architekt Gerrit Rietveld. Muzeum bylo slavnostně otevřeno 2. června 1973 tehdejší nizozemskou královnou a ta při této příležitosti poděkovala van Goghově rodině za jejich mnohaletou péči o malířova díla.

Sbírky a expozice

Kromě celoživotní rodinné sbírky van Goghových děl se ve stálé expozici nacházejí díla i jeho současníků a umělců, kteří byli ovlivnění Goghovým stylem a tvorbou. Stálá expozice nabízí pohled na jeho díla a dnes zaznamenává již i dříve kontroverzní témata, jakožto například nemoc a sebevražda malíře. Autorovo dílo je zde také zasazeno do kontextu doby. Na několika patrech můžou návštěvníci sledovat autorův vývoj tvor a jeho vliv na další generace autorů. Prostory muzea se skládají ze dvou budov a tou je Rietveldova budova a Kurokawovo křídlo.

Samotný Vincent

Celým jménem Vincent Willem van Gogh byl nizozemský malíř a kreslíř. Jedná se o jednu z největších ikon světového výtvarného umění, která je dnes pravděpodobně nejznámější postavou nizozemské historie. Vincent netvořil celý život, ale jen zhruba v krátkém časovém intervalu deseti let, kdy vyprodukoval zhruba 900 maleb a 1100 kreseb. Jeho dílo za jeho života nemělo žádnou cenu a bylo takřka neznámé. Za celý svůj život prodal jen jednu malbu. Jeho umění se vydralo na povrch až jedenáct let po jeho smrti. Svým výtvarným uměním zapadá nejlépe mezi fauvisty a expresionismy. Některé z jeho děl se řadí mezi nejdražší na světě. Například Portrét doktora Gacheta se prodal za 82,5 milionu dolarů.

Vstup a vstupné do Van Goghova muzea

Muzeum je otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Vstup pro dospělou osobu je za 19 euro a pro děti a mladistvé do 18 let je zdarma. Není třeba žádné rezervace ani dřívějšího nákupu vstupenky. V případě, že se ale chcete vyhnout frontám na vstupné, doporučujeme zakoupit vstupné online, projít si více webů a jejich cenové nabídky, tak abyste zaplatili tu nejvýhodnější variantu.