Vstupenka na atrakci Tower of London – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Tower of London u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Tower of London – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Tower of London – najděte nejlevnější cenu

Od 33 €

Tiqets

33€

Get Your Guide

-

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Tower of London: Vstupné na místě stojí 30 liber, online je o něco levnější

Je okouzlující středověký hrad s krvavou minulostí a zároveň místo, kde jsou uloženy korunovační klenoty. Unikát zapsaný na světovém dědictví památek UNESCO. Taková je pevnost jejího veličenstva Tower of London na břehu řeky Temže na východním okraji City v těsné blízkosti Tower Bridge. Jméno získala podle Bílé tvrze neboli White Tower, která se nyní nachází uprostřed komplexu budov celého Toweru.

Historie hradu Tower of London

Hrad se začal stavět v roce 1080 pro Viléma I. Dobyvatele, aby strážila vstupní cestu do Londýna od ústí Temže. Další panovníci ji postupně rozšířili, a tak celá pevnost sloužila během historie různým účelům – jako královské sídlo, zbrojnice, pokladnice, královská mincovna, domov korunovačních klenotů, místo poprav a vězení především pro vězně z vyšších vrstev. Poslední příklad použití dal vzniknout rčení Poslat do Toweru, což znamená uvěznit. Alžběta I. zde byla vězněna v době vlády její sestry Marie a naposledy byl Tower použit jako vězení pro Rudolfa Hesse, což byl německý nacistický politik, v době druhé světové války.

Legenda o krkavcích

Legenda říká, že pokud šest krkavců – neboli ravens – opustí Tower, bude to znamenat pád britské monarchie. Dnes jich Tower střeží sedm a jeden je náhradní. Krkavci dostávají 170 gramů syrového masa denně a k tomu speciální granule nasáklé krví.

Současný Tower of London není jen tak nějaký hrad

Ačkoli není používán jako sídlo královské rodiny, zůstává Tower královskou rezidencí a je proto střežen královskou stráží. Ta je tvořena jednotkou královské gardy Buckinghemského paláce. Tato ochrana je tvořena dvěma hlídkami, které stráží Tower během doby, kdy je otevřen. Jedna má stanoviště před Jewel House a druhá před Queen´s house. V součastnosti je Tower hlavně turistickou atrakcí. Mimo samotné budovy je možno zhlédnout i britské korunovační klenoty, kolekci brnění z královské sbírky a zbytky hradeb z opevnění z doby římské správy. Poprvé si mohla veřejnost korunovační klenoty a sbírku brnění prohlédnout už za vlády Karla II. a to v druhé polovině 17. století.

Stráž Toweru

Stejně jako v Buckinghamském paláci i zde se setkáte se stráží. Tower však střeží jiní strážní a mají odlišné oblečení, říká se jim Beefeaters. Přezdívka je odvozená od zvýšených přídělů hovězího masa, které dříve gardisté pobírali. Královská garda stráží Tower už od roku 1485 a je tvořena pouze jedinci, kteří si v armádě odsloužili alespoň dvacet dva let. Úkolem těchto třiceti pěti gardistů je hlídat Tower v noci a korunovační klenoty, přes den pak poskytují průvodcovské služby. Gardisty dělají i ženy, první nastoupila do služby v roce 2007.

Vstup a vstupné do Toweru

Při návštěvě britské metropole byste určitě neměli Tower vynechat. Je to totiž jádro Londýna, jedná se o historickou památku, která nezklame žádného návštěvníka. Na místě zaplatíte za vstup skoro třicet liber, a pokud si vstupné zarezervujete online budete to mít o něco levnější, což se samozřejmě vyplatí. Otevírací doba je pevně dána, ale raději se ujistěte, zda je Tower zrovna během vaší návštěvy otevřen. Pokud se chcete vyhnout frontám na vstupné a zároveň zaplatiti výhodnější cenu, zajistěte si vstupné online a projděte si více webů a jejich cenové nabídky, tak abyste našli nejvýhodnější nabídku pro vás.