Vstupenka na atrakci Rijksmuseum – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Rijksmuseum u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Rijksmuseum – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Rijksmuseum – najděte nejlevnější cenu

Od 21 €

Tiqets

21€

Get Your Guide

21€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Rijksmuseum Amsterdam: Bohaté sbírce vévodí díla od Rembrandta

Neboli doslovně přeloženo říšské muzeum, je největší a nejvýznamnější muzeum Nizozemska.

Nejbohatší sbírka holandského umění

Toto muzeum v Amsterdamu ukrývá nejbohatší sbírku holandského umění od 15. století do začátku 19. století i vzácné kolekce vlámských, italských a španělských umělců. Muzeum se nachází na náměstí Museumplein v jižní části Amsterdamu a ve více než 200 sálech nabízí přehled nizozemského umění a historie. Jsou zde díla slavných umělců, jako je například Vermeer, De Hooch nebo van Goyen a samozřejmě dílo nejznámějšího z nich Rembrandta van Rijna. Muzeum je ve vlastnictví státu a spadá pod vedení veřejné správy.

Bohaté sbírky

Sbírky maleb nabízí přehled nizozemského malířství od 15. století přibližně do roku 1900 a důraz je kladen především na mistry 17. století a vlastní i další menší sbírky od méně slavných autorů. Sbírka sochařství a užitého umění se skládá ze soch, nábytku, zlatnictví, keramiky, textilu, kovových předmětů a mnoha dalších předmětů. I tato sbírka má mezinárodní charakter, ale zaměřuje se především na nizozemská díla a umění. Sbírka asijského umění nabízí bohatý přehled vývoje čínského, japonského, indického a indonéského umění. Do expozice patří především tamní porcelán, koloniální nábytek a stříbro. Národní grafická sbírka spravuje sbírku národní umělecké kresby, grafiky, a hlavně sbírku fotografií. Historické oddělení čítá malby, modely lodí, zbraně, vlajky, kostýmy, dokumenty, různé předměty a kuriozity týkající se historie Nizozemska. Předměty pochází ze sbírek místodržitelů, admiralit, komor nizozemské společnosti a také samozřejmě ze soukromých sbírek. Důraz je kladen na 17. a 18. století. V muzeu je také síň slávy, která skrývá několik mistrovských děl, která jsou prezentována ve velké síni, jež tvoří převážnou část muzea. Na konci tohoto sálu se nachází nejznámější dílo celé sbírky, Noční hlídka od holandského malíře Rembrandta van Rijna.

Kdo je vlastně Rembrandt?

Celým jménem Rembrandt Harmenszoon van Rijn byl nizozemský malíř, kreslíř, grafik a rytec. Je považován za jednoho z nejlepších malířů a grafiků západního umění. Doba jeho tvorby spadá do takzvaného nizozemského zlatého věku neboli období rozkvětu nizozemské společnosti a její kultury v 17. století. Jeho dílo zahrnuje portréty, zejména autoportréty, a také holandské krajiny a obrazy s mytologickými či biblickými náměty. Své obrazy popisoval RH nebo později RHL.

Slavná noční hlídka

Je obraz s původním názvem Posádka kapitána Fransee Banninga Cocqa a Willema van Ruytenburcha. Především zaujme milovníky umění svými velkolepými rozměry 363 × 437 cm. Je zde skvělé zachycení světla a stínu s přirozeným znázorněním pohybu. Tři nejvýznamnější prvky obrazu jsou dva důstojníci v popředí a malá dívka nalevo od nich. Obecně známý název noční hlídka vznikl pod mylným dojmem, že obraz zachycuje noční scénu, ale tento dojem byl způsoben pouze tmavým nátěrem, kterým byl obraz dodatečně natřen, ale název noční hlídka se přesto používá doteď. Původně byl obraz ještě větší, ale musel být oříznut kvůli dřívějšímu umístění na radnici.

Vstup a vstupné

Muzeum je otevřeno denně od 9 do 5 hodin odpoledne. Dospělí za vstup zaplatí 20 euro a děti a mladiství do osmnácti let mají vstup zdarma. Do muzea není třeba žádné dřívější rezervace. Pokud se však chcete vyhnout frontám, doporučujeme si zařídit vstupné online. Projděte si více webů a jejich cenové nabídky tak, abyste našli nejvýhodnější variantu pro vás.