Vstupenka na atrakci Poslední večeře – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Poslední večeře u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Poslední večeře – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Poslední večeře – najděte nejlevnější cenu

Od 28 €

Tiqets

28€

Viator

-

Get Your Guide

-

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Poslední večeře v Miláně: Rezervace na prohlídku je povinná

Jinak také Poslední večeře Páně, je celosvětově známá malba poslední večeře Ježíše Krista s jeho učedníky. Nachází se v Miláně, v chrámu Santa Maria delle Grazie, přesněji řečeno v refektáři (tj. jídelna) dominikánského kláštera. Na díle pracoval Leonardo da Vinci, významný umělec své doby, který namaloval také známý obraz Mona Lisa. Architektem chrámu, ve kterém se malba nachází, byl Donato Bramante, malíř, architekt a známá osobnost italské renesance. Na stavbě se také podílel Guiniforte Solari, známý spíše jako sochař.

Samotná malba

Na malbě Poslední večeře Páně pracoval da Vinci v letech 1494-1498. Před několika lety se na díle prováděly restaurátorské práce s cílem uchování specifické techniky, kterou da Vinci použil. Technika sice umožnila autorovi zabývat se více detaily, ale nebyla tak kvalitní jako tehdy klasická malba na vlhké omítce. Malba má rozměry 4,6 × 8,8 m a celá kompozice směřuje do středu k Ježíši Kristu. Výhodou detailní a inovativní techniky je, že si můžeme povšimnout rozdílných výrazů a emocí učedníku v okamžiku, kdy jim Ježíš oznámil, že ho jeden z nich zradí. Kolem samotné malby se točí mnoho tajemství a konspiračních teorii. Na toto téma byl natočen i film Šifra mistra Leonarda v roce 2006 s Tomem Hanksem v hlavní roli. Pokud jste fanoušky akčních filmů a thrillerů určitě stojí za zhlédnutí – stejně jako osobní zhlédnutí tohoto unikátního díla.

Historie nepřála

Samotná malba v důsledku použití inovativní techniky časem chátrala, a nejvíc dostala zabrat v době Napoleonských válek, kdy si zde v refektáři vojsko zřídilo stáje. To se na malbě výrazně podepsalo, a údajně zde byly také vandalské pokusy ze strany napoleonských vojáků malbu poškodit. O více než 100 let později za druhé světové války byl chrám Santa Maria delle Grazie poškozen bombardováním. Naštěstí zeď s malbou zůstala nepoškozená, aspoň tehdy se na ni usmálo štěstí. Samotná historie chrámu a nekvalitní způsob malby zavinily, že bylo nutné provést, jak už bylo zmíněno, několik zásahů restaurátorů, přesněji celkem sedm a poslední restaurátorská práce skončila v roce 1999.

Poslední večeře v Miláně a rezervace

Pokud se rozhodnete navštívit chrám Santa Maria delle Grazie a prohlédnout si dílo Poslední večeře Páně, tak je nutné se předem zarezervovat na přesný čas. Každý den může do refektáře tohoto chrámu vstoupit pouze omezený počet návštěvníků, a každá skupinka má na prohlídku 15 minut. Vstup do samotného chrámu je zdarma a do refektáře se jde zvláštním vchodem. Vstupenku si zde rezervujte s předstihem online a projděte si více webových stránek, abyste pro sebe našli tu nejvýhodnější možnou cenu. Jelikož je vstup možný pouze přes objednání na určitý čas, nemusíte se bát velkých front, ty vás zde nečekají.