Vstupenka na atrakci Muzeum Prado – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Muzeum Prado u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Muzeum Prado – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Muzeum Prado – najděte nejlevnější cenu

Od 15 €

Tiqets

15€

Get Your Guide

19€

Viator

-

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Museum del Prado láká na díla od Bosche či Botticelliho

Jedna z největších světových galerií je madridské muzeum a galerie umění del Prado, která skrývá poklady umění od 12. do 19. století.

Historie muzea a jeho vznik

Roku 1785 navrhl španělský architekt Juan de Villanueva budovu přírodovědeckého muzea a přilehlou botanickou zahradu. Stalo se tak na přání Karla III., který chtěl v rámci rozvoje Madridu zastavět místo oblíbených procházek zvané Paseo del Prado. Název oblasti, kde slovo prado znamená ve španělštině louka, se později přenesl i na název muzea. Velkorysý projekt byl však přerušen během španělské války za nezávislost, takže muzeum dokončil později až králův vnuk Ferdinand VII. Ten jej také přeměnil na přání své manželky Isabely na Královské muzeum malířství a sochařství a jako jeho základ použil sbírku umění španělské královské rodiny. Když 19. listopadu 1819 bylo muzeum otevřeno veřejnosti, mohli tu lidé obdivovat přes 1500 děl od světových umělců. O padesát let později byla galerie znárodněna a získala dnešní název Museo del Prado. Každá vláda se pak snažila obohatit jeho sbírku o další unikáty, takže roku 1918 musela být budova rozšířena a na počátku 21. století další přestavba využívající podzemí zvětšila výstavní plochy na 16 tisíc metrů čtverečních. Během rekonstrukce byla budova také propojena se zrekonstruovaným klášterem a obnoven byl i rovněž nádherný kostel sv. Jeronýma v sousedství muzea.

Díla v samotném muzeu del Prado

Dnes tu turisté a milovníci umění mohou obdivovat přes 7600 obrazů, více než tisíc soch, tři tisíce rytin a 6400 kreseb a místní knihovna skrývá více než 60 tisíc uměleckých monografií. Sbírku tvoří 4600 pláten španělských malířských mistrů, mezi nimi vyniká Diego Velázquez či Francisco Goya. Druhou nejpočetnější skupinou jsou pak Italové, například Sandro Botticelli, Carravagio nebo Rafaelo Santi a mnoho dalších. Z hlediska počtu pak následuje vlámské umění, jež zde je zastoupeno například Hieronymem Boschem, Anthonisem van Dyckem či Rembrandtem van Rijnem. Neméně významná je pak sbírka německých, francouzských a anglických malířů. Dále je zde 15 tisíc fotografií, 2150 mincí a medailí, 6 tisíc tiskovin a 1200 dekorativních předmětů. Nejslavnějším dílem v celém muzeu je rozměrný obraz Las Meninas neboli Dvorní dámy od Diega Velázqueze.

Vstup a vstupné

Chcete-li muzeum Prado navštívit během svého pobytu v Madridu, jistě si tuto možnost nenechte ujít. Chcete-li ušetřit peníze za vstupné, je zde možnost navštívit muzeum od pondělí do soboty od 18 hodin a v neděli již od 17 hodin, kdy do něj můžete vstoupit zdarma, počítejte ale s dlouhou frontou u vstupu. Pokud chcete zaplatit normální vstupné, vyjde vás to na 15 eur a za kombinaci vstupenky a knižního průvodce 24 eur. V případě, že si chcete objednat vstupné online a vyhnout se tak frontám, projděte si více webů a jejich cenové nabídky tak, abyste našli nejvýhodnější variantu pro vás.