Vstupenka na atrakci Milánská katedrála – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Milánská katedrála u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Milánská katedrála – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Milánská katedrála – najděte nejlevnější cenu

Od 18 €

Tiqets

18€

Viator

19€

Get Your Guide

28€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Navštivte Milánskou katedrálu, jednu z nejvýznamnějších památek severní Itálie

Milánská katedrála, Milánský dóm či katedrála Narození Panny Marie. Ať už zvolíte jakékoliv pojmenování, všechna jsou správná. Jedná se o jednu z největších katedrál gotické architektury na světě a nachází se, jak název napovídá, v samotném srdci Milána. Stavba Milánské katedrály trvala velmi dlouho, od roku 1286 až do roku 1887, zatímco třeba Koloseum, velkolepá památka antického Říma, bylo postaveno za pouhých osm let. Dlouhá doba, kterou trvala stavba tohoto symbolu milánské architektury, značí, že při návštěvě bude rozhodně co obdivovat.

Krásy Milánské katedrály

Začneme tím, co lze obdivovat jak zvenčí, tak i zevnitř, a to jsou především vitráže, díky kterým proudí do interiéru katedrály denní světlo. Zajímavé na těchto vitráží je, že patří k největším na světě. Dále jak v interiéru, tak v exteriéru lze pozorovat přes 4 000 soch. Na takový počet soch nenarazíte pomalu ani v žádném muzeu. Pokud zaměříme svou pozornost na střechu katedrály, lze si všimnou velkého množství věžiček. Těmto věžičkám se říká fiály a jsou typickým prvkem pro katedrály vybudované v gotickém slohu. Zvenčí je také výrazný opěrný systém, též typický pro gotickou architekturu. Ačkoliv Itálie ke gotickému slohu neměla tak blízko, jako například Francie, i tak zde lze najít takové skvosty a dominanty gotické architektury, jako je právě Milánská katedrála.

Interiér katedrály

Jak už bylo zmíněno, Milánská katedrála disponuje velkou sbírkou soch. V interiéru si lze všimnout sochy sv. Bartoloměje, který byl zaživa stažen z kůže. To je díky vynikající práci sochaře velmi zřetelné. Podlaha je v interiéru zdobená mozaikou, ale je třeba počítat s určitou nerovností, jelikož se na ní čas výrazně podepsal. Všimnout si zde lze také slunečních hodin, které se nachází v interiéru, ačkoliv sluneční hodiny bývají umístěné ve většině případů venku, kdy na ní slunce svítí přímo. Vnitřní prostory katedrály nabízejí mnoho zajímavého a při návštěvě si zde každý přijde na své.

Střecha katedrály

Velkým lákadlem Milánské katedrály je také její střecha. Nejen díky krásnému výhledu, ale také díky krásné architektuře dómu, kterou zde lze pozorovat z větší blízkosti – jsou to především fiály, opěrný systém, sochy, ale také důmyslný sochařský prvek, kterým je odváděna voda ze střechy – chrliče. Jedná se o typický prvek gotických katedrál, nejčastěji v podobě zvířete nebo démona

Katedrála Narození Panny Marie v Miláně a vstupné

Vchod do katedrály je hlavním portálem a vstup je zde zdarma. Pokud se ale budete chtít podívat na střechu, tak musíte zaplatit a máte dvě možnosti. První jsou schody, to bývá, jak už je zvykem, ta levnější varianta. Druhou možností je vyjet nahoru výtahem. Cenově se ale nějak výrazně neliší. Pokud máte v plánu navštívit katedrálu v ranních hodinách či dopoledních, nebudou zde ani velké fronty. Pokud však přijdete obdivovat stavbu v odpoledních hodinách, je nutné počítat s dlouhými frontami. Pokud nechcete čekat ve frontě a nemáte jinou možnost návštěvy než odpoledne, tak si zajistěte vstupenku online. Pokud se tak rozhodnete, projděte si více stránek, které vám nabízejí různé ceny, tak abyste našli tu nejvýhodnější pro vás.