Vstupenka na atrakci Londýnské oko – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Londýnské oko u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Londýnské oko – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Londýnské oko – najděte nejlevnější cenu

Od 28 €

Tiqets

28€

Get Your Guide

28€

Viator

28€

Klook

40€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Londýnské oko: Jestli se chcete vyhnout frontám, kupte si vstupenky online

Přiznejme si to, asi všichni jsme aspoň jednou snili o tom, že bychom se chtěli svézt na Londýnském oku. Navštívit tuto atrakci si přeje snad každý, což dokazují čísla o její návštěvnosti. Je nepochybně nejnavštěvovanější atrakcí Velké Británie, ale také patří mezi nejnavštěvovanější atrakce světa. Londýnské oko předběhlo dokonce památky jako například Taj Mahal. Jde také o největší ruské kolo v Evropě, se svými 135 m ve své době i největší na světě. Dnes již existuje větší kolo, a to High Roller v Las Vegas s výškou 167,6 m. Jedno nej této atrakcí odepřít nejde – a to, že jde o nejvýdělečnější atrakci na světě a toto prvenství Londýnskému oku pravděpodobně ještě dlouho vydrží. Tato atrakci si totiž každoročně přijde na více než 25 miliónu liber, dosavadní rekord je 29 miliónů liber. Roční návštěvnost se pohybuje kolem 3,5 miliónu turistů.

Nezastavujeme

Londýnské oko během provozu nikdy nezastavuje a nečeká, až si návštěvníci nasednou a vysednou. Nemusíte se ale bát, že by to byla nějaká honička. Je zde 32 klimatizovaných kapslí a každá je schopna pojmout 25 osob. Nástup a výstup je korigován zaměstnanci a samostatné kolo se pohybuje velmi pomalu, jedna otočka trvá kolem 30 minut, na nástup a výstup je tak je dostatek času. Nemusíte tak mít obavy, že je to jako u kabinek v lyžařském areálu.

Výška Londýnského oka a další zajímavosti

Obecně známou věcí je, že na budování z jedné z nejznámějších atrakcí světa se podílela i česká firma, známá především pro svůj automobilový průmysl. Lité ocelové částí, jako hřídel, závěsy a klouby konstrukce jsou zhotovené firmou Škoda Plzeň.

Londýnské oko má sice oficiálně 32 kabinek, ale najdete zde kabinku i s číslem 33. Je obecně známo, že v britské povaze je i pověrčivost, a tak zde chybí kabinka s číslem 13, toto číslo je zde jednoduše vynecháno. Kdo by se přece chtěl na atrakci, která vás vynese přes 100 metrů do vzduchu svézt v kabince s číslem 13?

Nejznámější atrakce Velké Británie zde však měla stát pouze 5 let. Naštěstí radnice projednala a zvážila dobu a následně jí prodloužila na neurčito. Dnes si zde tak například můžeme na silvestra užít nádherný ohňostroj.

Vstup

Londýnské oko se nachází na břehu řeky Temže. Hned vedle se nachází park, ve kterém si můžete dát piknik anebo se zde třeba schovat do stínu.

Vstupenky na Londýnské oko

Vstupenky lze zakoupit ve více variantách. Můžete si pořídit kombinované vstupné a propojit jej například s plavbou po řece. Jelikož je Londýnské oko velmi oblíbenou atrakcí i ve světě, tvoří se zde dlouhé fronty, ty lze ale přeskočit zakoupením vstupenky fast empty. Doporučujeme zakoupit vstupné online, ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, ušetříte tak čas a peníze. Ať už se rozhodnete jakkoliv, projděte si více webů a jejich nabídky, tak abyste našli tu nejvýhodnější variantu pro vás.