Vstupenka na atrakci Burdž Chalífa – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Burdž Chalífa u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Burdž Chalífa – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Burdž Chalífa – najděte nejlevnější cenu

Od 24 €

Klook

24€

Tiqets

34€

Get Your Guide

34€

Viator

40€

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Burj Khalifa: Jaká je cena vstupenek? Pro nejlevnější „projeďte“ několik webů

Česky také Burdž Chalífa je nejvyšší budova na světě a taktéž je jedna z předních dubajských atrakcí.

Architektonická ikona

Tento pozoruhodný mrakodrap je nejvyšší budovou světa a celosvětovou architektonickou ikonou. Je oslavou technologie a současně konceptuálním srdcem a duší Dubaje. Budova se nachází v blízkosti nákupního centra Dubai Mall. Mrakodrap je vysoký necelých 830 metrů s celkovým počtem 189 podlaží. Záleží, zda se hovoří o nejvyšším bodě nebo o střeše budovy. Burj Khalifa se pyšní dvěma vyhlídkovými plošinami s dechberoucím výhledem. První At the Top v 124. a 125. patře a druhou nejvyšší plošinou na světě v 148. patře budovy ve výšce 555 metrů, což by se dalo říct, že jsou teprve dvě třetiny celkové výšky budovy. Budova váží 500 tisíc tun, toto číslo ji však nečiní nejtěžší na světě. Nejtěžší je rumunský parlament v Bukurešti, který je o 200 tisíc tun těžší. Celkové náklady na mrakodrap činily 1,5 miliardy dolarů, což je v přepočtu na české koruny 31,5 biliónů. Stavba je pojmenována po prezidentovi Spojených arabských emirátů, jehož celé jméno zní Chalífa bin Saíd Ál Nahján.

Design připomínající květinu

Hlavní architekt byl Adrian Smith a spolu s ním další architekti se inspirovali návrhy Franka Lloyda Wrighta, jehož 8 budov je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a též je považován za nejvlivnějšího architekta 20. století, taktéž založil styl nazývány organická architektura, dále se inspirovali i islámskou architekturou. Členitý půdorys budovy má připomínat rozvinutý květ květiny hymenocallis, která se běžně v Dubaji vyskytuje. Nejvyšší budova světa tak stojí na základě takzvaného semene života, což je geometrický útvar, který lze běžně nalézt v přírodě. Základová deska má plochu 7000 m čtverečních, pod ní se nachází 850 pilířů širokých až 1,5 metru a hlubokých až 50 metrů. Většina kostry budovy je z betonu až na vrchní čtvrtinu, která je ocelová. Vnější obklad je z vyztuženého skla, které by mělo vydržet všechny extrémní podmínky, jako jsou vysoké teploty, písečné bouře, silný vítr ve vyšších patrech a spousty dalších jevů. Na interiéru spolupracoval slavný módní návrhář Giorgio Armani.

První Armani hotel na světě

Část budovy je zaplněna kancelářemi, dále je zde obchodní centrum a samozřejmě vyhlídka pro turisty. Ale také je tu jeden z prvních Armani hotelů na světě – celkově jsou nyní čtyři od celosvětově známé značky. Je to hotel o 304 pokojích a zabírá 11 pater mrakodrapu. Provozuje sedm restaurací a také má Armani svůj vlastní vstup do obchodního centra Dubai Mall. Dílem Giorgia Armaniho je téměř vše od architektury pokojů až po nábytek a jeho luxusní tkaniny.

Vstup a vstupné

Pokud chcete navštívit mrakodrap Burj Khalifa můžete se tam kdykoliv zastavit, návštěva není vázána rezervací, ale samozřejmě ta možnost zarezervovat si vyhlídku pokoj v hotelu nebo cokoliv jiného zde je. Navštívit můžete i obchodní centrum a restauraci v nejvyšších patrech a vychutnat si tak dechberoucí zážitek. V případě, že nechcete čekat ve frontě na lístky, lze si je objednat také online. Před objednáním si projděte více stránek a jejich cenové nabídky tak, abyste našli tu nejvýhodnější pro vás.