Vstupenka na atrakci Berlínská televizní věž – najděte nejlevnější cenu

Porovnejte ceny na atrakci Berlínská televizní věž u předních světových poskytovatelů vstupenek

Vstupenka na atrakci Berlínská televizní věž – najděte nejlevnější cenu

Vstupenka na atrakci Berlínská televizní věž – najděte nejlevnější cenu

Od 22 €

Tiqets

22€

Get Your Guide

-

Viator

-

  • Ceny pochází od externích poskytovatelů vstupenek a mohou se tak čas od času měnit.
  • Ceny vstupenek se mohou lišit podle data a času.
  • Poskytovatelé mohou nabízet jiné druhy vstupenek.
  • Stránka „Poodle-Travel“ nenese odpovědnost za spolehlivost a kvalitu služby. Odpovědnost za nákup vstupenek vůči uživateli leží přímo u poskytovatele vstupenek.

Berliner Fernsehturm: Kde nejlépe sehnat tickety?

Neboli také Berlínská televizní věž je nepřehlédnutelná ikona Berlína a jedno z nejnavštěvovanějších míst hlavního města Německa.

Vysoká štíhlá věž s koulí na vrcholu

Věž Fernsehturm se začala stavět 4. srpna 1965 nedaleko Alexanderplatz dle plánů Hermanna Henselmanna. Ten jí určil podobu vysoké štíhlé věže s prostorem ve tvaru koule nahoře, jejíž vrchol měl připomínat družici Sputnik. V počátečních návrzích měla koule červenou barvu. Záměrem bylo nejenom vytvořit vysílač televizního signálu, ale i zvýšit prestiž Německé demokratické republiky. I proto musela její výška přesáhnout nedalekou rozhlasovou věž Funkturm stojící na území západního Berlína. Po čtyřech letech výstavby byla stavba dokončena a dosahovala výšky 365 metrů. V 90. letech 20. století vyrostla ještě o další tři metry díky anténě umístěné na jejím vrcholu. Dnes se nachází na čtvrté příčce nejvyšších věží v Evropě. Předčily ji jen věže Ostankino v Moskvě, Televizní věž v Kyjevě a Radio a televizní věž v Rize. Televizní signál se z této věže začal přenášet 3. října 1969 a o čtyři dny později byla věž slavnostně otevřena.

Berlínská dominanta

Tuto berlínskou věž denně navštíví něco okolo 5 tisíc návštěvníků, kteří mohou vyjet nahoru dvěma výtahy s rychlostí šest metrů za sekundu až do koule o průměru třicet dva metrů a váze 4800 tun. Věž má i třetí výtah a do koule vede také 986 schodů, ale ty mohou využívat jen zaměstnanci. Ve výšce 203 metrů je pro turisty připraveno vyhlídkové patro, z kterého je možné pozorovat krásný výhled na město, ale za jasného počasí je vidět až 42 kilometrů daleko. Že se nejedná o malý prostor, dokazuje fakt, že se zde najednou vejde až sto dvacet návštěvníků. O patro výš ve výšce 207,53 metrů je připraveno dvě stě míst v restauraci Telecafé. Během oběda, večeře, ale i snídaně si tu lze vychutnat nádherný výhled. Celá restaurace se v době svého otevření otočila jednou za hodinu o 360 stupňů, roku 1997 po rekonstrukci bylo otáčení restaurace zrychleno dvojnásobně a nyní je otočka zkrácena již na dvacet minut.

Malá zajímavost

Věž byla za Východního Německa odpůrci komunistického režimu často posměšně označována jakožto Papežova pomsta. Když se ji totiž ateistická komunistická vláda rozhodla vybudovat, hodlala to i propagačně využít. Jak se později ukázalo, velmi nešťastně při tom přišla s tezí, že věž, která výrazně převýší věže všech kostelů, je symbolem pokroku vítězícího nad středověkem. Když ale byla věž dostavěna, ukázalo se, že za jasného slunce vytváří světlo na kouli věže obrovský kříž, který se stal pro křesťany symbolem nezničitelnosti Kristovy církve, proto se věž nazývá Papežova pomsta.

Berlínská televizní věž a vstupné

Restaurace a vyhlídka jsou otevřeny celoročně, jen mimo sezónu se otevírá o hodinu později. Plné vstupné pro dospělého činí deset euro a zvýhodněné potom pět a půl. Pokud se rozhodnete v restauraci najíst, bude to nezapomenutelný zážitek pro vás i celou vaši rodinu, ale za jídlo dáte nemalou sumu. V případě, že se chcete vyhnout frontám u vstupu, je dobré si objednat vstupné online – projděte si více webů a jejich nabídky, abyste našli tu nejvýhodnější pro vás.